QIGONG - MEDYTACJA

 

   

OBECNIE PRZYJMUJEMY ZAPISY DO GRUPY POCZĄTKUJĄCEJ 

KONTAKT Z NAMI - WEJDŹ TUTAJ

  

Akademia Baguazhang - Szkoła Tradycyjnego Kung Fu, Qigong | www.gongfu.com.pl 

 

 Program spotkań obejmuje naukę między innymi:

 • Ćwiczeń przygotowawczych - rozluźniające ciało i udrażniające 12 par mieridianów głównych oraz 2 nadrzędnych (Ren Mai, Du Mai)
 • Oddychania Pięciu Bram - Wu Xin Hu Xi
 • Technik przenikania - Qi Guang Qi Fa
 • Medytacji 6 dźwięków

 

Osoby zainteresowane praktyką prosimy o wcześniejszy: KONTAKT

 

 

Systematyczna praktyka Qigong niesie ze sobą duże walory zdrowotne. Od uczestników spotkań nie wymagana jest specjalistyczna wiedza ani predyspozycje ruchowe.

 

 

Qigong (氣功)

to praca z energią, sztuka posługiwania się Qi. W ujęciu tradycyjnej medycyny chińskiej przychodzimy na świat zaopatrzeni w określoną ilość energii witalnej Qi, którą dziedziczymy po rodzicach. Podczas naszego życia stale uzupełniamy zapasy energii czerpiąc ją z pożywienia i z powietrza. Mówiąc w największym skrócie, Qi daje nam siłę fizyczną, bystrość umysłu, chroni nas przed chorobami. Nasza Qi składa się z dwóch elementów: Yin i Yang. Gdy pozostają one w równowadze, cieszymy się zdrowiem i pogodą ducha. Gdy jednak jakieś niekorzystne czynniki zewnętrzne lub wewnętrzne zakłócą tę równowagę, możemy mieć kłopoty z koncentracją, czuć się zmęczeni lub chorować.
Tradycyjna medycyna chińska, ale przecież medycyna zachodnia także, zwracają – i słusznie – wielką uwagą na wszelkie działania prewencyjne, na zapobieganie chorobom zanim się one w ogóle pojawią. Qigong jest właśnie takim sposobem dbania o własną energię, który ma na celu zapewnienie trwałej równowagi między Yin i Yang, a co za tym idzie – zdrowia.
Dla osób ćwiczących Taijiquan oraz inne sztuki walki ma także inną wartość. Ułatwia koncentrację i znacznie poprawia jakość ćwiczeń, a w połączeniu z wizualizacją, może nas doprowadzić do znaczących osiągnięć w uprawianej dziedzinie. Dotyczy to zresztą nie tylko sztuk walki, bowiem Qigong pomaga osiągnąć znacznie lepsze rezultaty we wszystkich dziedzinach życia zawodowego oraz intelektualnego. Pomaga rozwinąć talent i nasze wrodzone zdolności pod jednym wszakże warunkiem. Należy ćwiczyć systematycznie, cierpliwie i konsekwentnie.


Więcej informacji na temat Qi Gong można znaleźć: tutaj 

 

 

 

PLAN ZAJĘĆ DLA GRUPY QIGONG - MEDYTACJA:

 

SPOTKANIA

 

GRUPA
DNI GODZINY MIEJSCE
Początkująca

środy

 19:00 - 20:00

ul.Bolesława Prusa 64,

salka gimnastyczna w S.P. nr 107

(przyziemie, salka nr 43)

   

 

    

 

 

 Lokalizacja naszej sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 107, ul. B. Prusa 64:


Pokaż
Akademia Baguazhang - Szkoła Tradycyjnego Kung Fu - Qigong, Wrocław na większej mapie

 

  

SKŁADKA ZA UDZIAŁ W  ZAJĘCIACH QIGONG - MEDYTACJA:

 • miesięczna (środy tj. 4-5 spotkań  w miesiącu): 150 zł
 • treningi pojedyncze: 40 złDo rozpoczęcia zajęć niezbędne są: chęci, luźny i wygodny ubiór sportowy, zmienne obuwie sportowe - najlepiej z cienką podeszwą np. tenisówki.

Zajęcia Akademii Baguazhang prowadzone są w tradycyjny sposób, ćwiczący otrzymują indywidualne wskazówki. W związku z powyższym, osoby chcące rozpocząć treningi mogą dołączyć w każdej chwili.

  

 

 

Spotkania prowadzi Krzysztof Skwark

Absolwent szkoły medycznej i studium naturalnych metod leczenia. Instruktor Kung Fu (Gong Fu), Qigong, prowadzący regularne zajęcia - Akademia Baguazhang - Szkoła Tradycyjnego Kung Fu, Qigong.

Od 1997 roku praktykuje Gong Fu i Qigong. Od 2003 roku, jako "Tudi" (bliski uczeń),  pogłębia wiedzę i doskonali umiętności pod osobistym okiem Mistrza Zhang Feng Jun w dziedzinach: Gong Fu, Qigong, Tradycyjna Medycyna Chińska.


UPRAWNIENIA ZAWODOWE:

 •  lekarz akupunktury *
 • dyplomowany technik masażysta
 • dyplomowany biomasażysta
 • akupunkturzysta I, II, III stopnia metodyką Tradycyjnej Medycyny Chińskiej
 • terapeuta TUI NA I, II, III stopnia
 • dyplomowany instruktor odnowy biologicznej
 • certyfikowany instruktor Tradycyjnego Kung Fu
 • dyplomowany instruktor rekreacji ruchowej
 • dyplomowany instruktor samoobrony

*uprawnienia zawodowe lekarza akupunktury wystawione i potwierdzone notarialnie w Pekinie (Chiny).